(Ne)vinné Lány – aktuální ročník

Festival vína (Ne)vinné Lány 2019 se uskuteční v prostorách Muzea Tomáše Garriguea Masaryka v prezidentské obci Lány, Zámecká 197, 270 61 Lány

v sobotu, dne 27. dubna 2019 od 11:00 do 19:00 hodin.

Základní vstupné činí 310 Kč a vstup je možný po dobu 3 hodin od doby platnosti vstupenky.

Vstupné zahrnuje vstup do Muzea TGM Lány, 15 festivalových žetonů směnitelných za degustační vzorky, degustační skleničku OIV s ryskou a průvodní materiály. Objem jednoho degustačního vzorku bude 0,025 litru vína. Cenu vína stanovují vinaři sami, přičemž běžná cena je 1 až 2 žetony za degustační vzorek podle kvality a ročníku vína. Případný prodej celých láhví vína bude probíhat již přímo mezi vinaři a návštěvníky za platbu v hotovosti. Všichni návštěvníci jsou povinni dodržovat návštěvní řád Muzea TGM, zejména pak zákaz kouření a zákaz konzumace alkoholu nezletilými osobami.

 

Kapacita vystavovatelů (vinařů) pro ročník 2019 je nyní již předběžně naplněna (rezervováno).

Zájemci o účast na festivalu z řad tuzemských vinařství nás mohou kontaktovat prostřednictvím webového formuláře. Z kapacitních důvodů velikosti prostor Muzea TGM je maximální možný počet vystavovatelů stanoven na 13 prezentačních stánků. Při výběrů vinařství bude zohledněno zejména rozložení účasti ze všech vinařských podoblastí ČR, styly a velikosti vinařství. Z hlediska celkové prezentace tuzemského vinařství rádi přivítáme vinařství s rozvinutou vinařskou turistikou a doprovodnými aktivitami.

Fotogalerie ročníků